۱. مدرک زبان انگلیسی: نمره CLB5 کافی است که نمره IELTS معادل آن می شود برای مهارت Reading حداقل نمره 4.5 و برای بقیه سه مهارت (Listening, Writing, Speaking)، حداقل نمره 5 نیاز است.

۲. نامه تمکن مالی: برای اثبات تمکن مالی، باید هزینه حداقل 6 ماه زندگی در کانادا را به صورت نقد داشته باشید که برای یک خانواده 4 نفره، تقریبا 25 هزار دلار کانادا است. این نامه باید به عنوان گواهی بانکی باشد و روش های دیگر مانند خانه و مغازه قابل قبول نیست. نامه سهام بورس را ممکن است آفیسر اداره مهاجرت قبول کند و ممکن است قبول نکند و توصیه می شود ریسک نکنید. البته ممکن است شما بخواهید مثلا به جای آن 25 هزار دلار، 125 هزار دلار نشان دهید که مشکلی ندارد که نامه سهام بورس و مانند آن را هم قرار بدهید. همچنین بانک ها با نرخ های متفاوتی (از حدود 3300 تومان تا 16000 تومان) نرخ دلار کانادا را محاسبه می کنند و گواهی تمکّن می دهند ولی توصیه می شود شما ریسک نکنید و حتما این مبلغ را با قیمت دلار آزاد (در حدود 20 هزار تومان) در حساب خود داشته باشید یا سپرده ارزی در بانک داشته باشید که اثبات کند شما معادل این مبلغ را به صورت اسکناس دلاری در بانک دارید. 

۳. پکیج مدارک: از اینجا می توانید کلیه فرم هایی که نیاز هست را دانلود کرده و تکمیل بفرمایید. 

۴. نامه حمایتی از سازمان تعیین شده

۵. مدارک اضافی توصیه شده: بهتر است همه کارهای لازم برای زندگی در کانادا را انجام دهید مثلا برای کلیه مدارک دانشگاهی خودتان و همسرتان، تاییدیه WES بگیرید که در صورتی که با ویزای Open Work Permit بخواهید در کانادا کار کنید، بتوانید مدرک دانشگاهی را ارائه دهید. همچنین همه اموال و دارایی هایتان را حسابرسی رسمی کنید و گزارش آنرا ارائه دهید. روی سایت های کاریابی کانادا، ببینید که چه مشاغلی برای همسر عضو تیم (که حق کار کردن دارد)، وجود دارد و چه دانش یا مدارک یا تجربیاتی می خواهد و آنها را برای خودتان فراهم کنید (مثلا در فنی حرفه ای دوره ببینید یا زبان انگلیسی (یا فرانسه) را خیلی تقویت کنید و مانند آن) . برای مدرک دانشگاهی دقت بفرمایید که در سایت رسمی دولت کانادا، محدودیتی گذاشته نشده است ولی توصیه می کنیم حداقل یک سال آموزش بعد از دیپلم وجود داشته باشد و برای کاهش ریسک، حداقل مدرک پیش دانشگاهی حتما باشد و بهتر است مدرک فوق دیپلم هم وجود داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *